Česky

MSEO

MSEO, neboli Multilingual SEO (optimalizace pro zahraniční vyhledávače) je soubor služeb vedoucí k optimalizaci jazykových mutací webových stránek pro zahraniční vyhledávače. Oproti klasickému SEO, tedy optimalizaci pro vyhledávače, je tato služba klade důraz na kvalitní obsah jazykových mutací webových stránek, který „přitáhne“ pozornost zahraničních vyhledávačů. Při pravidelné optimalizaci se zvyšují pozice jazykové mutace na vybraná klíčová slova v zahraničních vyhledávačích.

Příklad – prezentace českého divadla v Rakousku

České divadlo chce přilákat více návštěvníků z Rakouska. Objedná si službu MSEO, v rámci které divadlu vytvoříme kvalitní jazykovou mutaci v němčině, vybereme ta správná klíčová slova a provedeme relevantní zásahy do zdrojového kódu. Výsledkem je, že Günter, milovník opery z Vídně, najde české divadlo zadáním fráze „Oper in Tschechien“ do vyhledávače Google.at. Najde ho snadno, protože je hned na první straně ve výsledcích vyhledávání.

Příklad 2 – prezentace české firmy v USA

Česká distributorská firma prodávající baterie chce zabojovat nízkou cenou a nabídnout v USA své produkty. Pomocí MSEO, tedy optimalizace jazykové mutace jejího webu a zacílením na klíčová slova „cheap batteries“ a „wholesale batteries“ se jí podaří oslovit americkou firmu, která u ní objedná první dodávku na zkoušku. Po několika úspěšných obchodech se stane jejím stálým odběratelem.

 
 

Proč cílit na zahraniční uživatele internetu?

Zahraniční zákazníci mohou pro českou firmu poskytující kvalitní služby nebo vyrábějící kvalitní produkty znamenat významný přínos. V některých zemích jsou zákazníci ochotni zaplatit za kvalitu mnohonásobně více než u nás. Dalším důvodem je, že zahraničních uživatelů internetu je výrazně více než uživatelů v ČR.

 

Statistika zachycuje počet uživatelů světového internetu v milionech podle toho, jakým jazykem hovoří. Z této statistiky je patrné, že čeština se neumístila v první desítce, naopak té dominuje angličtina a asijské jazyky.

Plánujete oslovit zákazníky v zahraničí? Kontaktujte nás pomocí kontaktního formulářepomůžeme vám nastavit MSEO kampaň, aby byla maximálně efektivní.

Fotogalerie

Kontaktní formulář

Menu